KONST / Ramar / Ram 10559001
*
nr 1055 9001
Ram
förgylld, ramens innermått: 55x66
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2016
kl 18:57:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 00:12:40
1
100 kr
11/9 21:20:21
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:49
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:38
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:41
-
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
*
Ram
nr 1055 9001
Ram
förgylld, ramens innermått: 55x66
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 00:12:40 | 1 | 100 kr |
11/9 21:20:21 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:01 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:49 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:38
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56 -
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:41 -
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50